Kas loodusliku shampooni ja palsamiga on võimalik kodus saada salongitulemust?
Nahast rääkides on sageli juttu paljunevatest rakkudest, nende elujõust ja uuenemisest. Kõik see muudab naha siledaks ning hoiab nooruslikkust. Juuste puhul moodustab see nö. elus pool väga väikese osa, juuksekarv oma pikkuses on keratiniseerunud. Kui juuksekarvad ei ole elus, siis kuidas shampooni ja palsamiga nende olukorda üldse paremaks saab muuta?
Juuksekarv koosneb juuksesibulast ja surnud ning keratiniseerunud rakkudest. Juuksejuure põhjas karvanääpsus on juuksesibul. See on juuksekarva elus osa, mis saab toitaineid vereringest. Meile nähtav osa juuksekarvast on keratiniseerunud ja jäigastunud, surnud. Kas ja mida me saame teha, et juuksed oleksid tugevamad, vastupidavamad, kergemini hooldatavad?
Vaadates lähemalt juuksekarva ehitust näeme, et juuksekarval on kolm kihti:
Kutiikul (ld.k. cuticle)
Korteks (ld k. cortex)
Säsi (ld.k medulla)
Kutiikul ehk soomuskiht on juuksekarva välimine kiht, mille peamine ülesanne on kaitsta juukseid kahjustuste eest. See koosneb soomustest, millel on võime avaneda ja sulguda. Avanemine toimub kui juuksed on märjad, kuivades soomused sulguvad. Kui soomused on avatud olekus, saavad ained sellest kihist läbi tungida ja mõjutada sisemist kihti. Kui juuksed on väga töödeldud, siis soomuskiht ei sulgu ning juuksed tunduvadki karedad, need murduvad kergesti ja juukseotsad lõhenevad.
Korteks ehk kiudkiht on juuksekarva keskmine osa, mis moodustab karvast 90%. Selles kihis on melaniin, mis annab juustele värvi ja keratiini ehk valguühendid. Just kiudkihi struktuurist oleneb juuksekarva tugevus ja elastsus.
Säsi ehk tuum tegutseb eraldi ning see juuksekarva osa hooldustoodetest mõjutatud ei saa.
Me saame selle põgusa analüüsi põhjal järeldada, et juuksehooldustoodetega saame mõjutada juukseid välispidiselt – neid kaitsta, pehmendada, niisutada ja siluda. Siledalt juuksekarvalt peegeldub valgus paremini ning see suurendab juuste läiget.
KUIDAS ON SIISKI VÕIMALIK TEKITADA SUUREMAT MUUTUST JA SAADA KAUNIMAD JA ELUJÕULISEMAD JUUKSED?
Selleks peame alustama peanahast. Kuna D’DIFFERENCE tooted on keskendunud nahale, selle normaalse kaitsevõime taastamisele ja tugevdamisele, siis tõstsime oma esimesi juuksehooldustooteid luues esikohale peanaha hooldamise.
Enne toodete loomist küsisime sotsiaalmeedia kanalites naiste eelistuste kohta shampooni ja palsami valikul. Selgus, et keskendutakse juustele, sest oleme harjunud sellega, et shampoon peab tegema juuksed puhtaks ja palsam need pehmeks muutma. Toodetelt soovitakse niisutust, silumist ja läiget. Peanahale oskavad keskenduda need, kellel on olnud muresid – sügelemine, kestendus, kuivus ja kõõm.
Meie testgrupp oli väga lai, seal oli nii loomulike lokkide kui ka väga kahjustatud juustega naisi. Oli neid, kelle juuksed on paksud ja pikad, aga ka õhukeste ja lühikeste juuste omanikke. Kuna D’DIFFERENCE valikus on üks shampoon ja üks palsam, siis soovisime teha tooted, mis täidaksid väga paljude ootused.
Seadsime sellised eesmärgid:
– et pea püsiks kauem puhas
– et peanahk ei sügeleks
– et juuksed läigiksid, oleksid niisutatud ja siledad
– et juuksed ei oleks rasked ja ludus
– et juuksed ei langeks välja ja kasvaks kiiremini
– et juuksevärv püsiks pikalt ja oleks särav
Testgrupi tagasiside oli äärmiselt hea. Paljud ei uskunud, et nii suure hulga looduslike ainetega on võimalik salongitoodete tulemusi saavutada!
Shampooni tähtsaimad komponendid on:
– murakaekstrakt, mis niisutab juukseid ja rahustab peanahka, vähendab sügelust
– biotiin, mis soodustab juuste kasvamist
– tsink, mis tasakaalustab rasunäärmete tööd ja millel on kõõmavastane mõju
– niatsiinamiid, mis tugevdab ning kaitseb
Palsami tähtsaimad komponendid on:
– aloe vera ja murakaekstrakt, mis niisutavad juukseid ja rahustavad peanahka
– argaania õli, mis toidab ja pehmendab
– taimne keratiin, mis tugevdab
– biotiin, mis soodustab juuste kasvamist
– „juukseliim“, mis silub juuksed ja „kleebib“ kahjustunud juukseotsad kokku
D’DIFFERENCE tooted on SLS ja SLES ainete vabad. Kui teil on kuiv peanahk, siis palun vaadake oma shampooni koostisainete nimekiri üle (INCI). Kui seal on esimeste seas ained nimega Sodium Lauryl Sulphate (SLS) või Sodium Laureth Sulfate (SLES), siis nii peanaha kuivuse kui ka sügelemise ning ärrituste põhjus võib olla eelnimetatud pindaktiivsetes ainetes. Selliste ainete eesmärk on puhastada ja vahtu tekitada, kahjuks peanaha hea seisukorra arvelt. Mõlemale ainele on palju asendusi, näiteks Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryl Glucoside, Disodium/Sodium Cocoyl Glutamate (kõik on COSMOS/ECOCERT poolt lubatud). Huvitav fakt on see, et samuti populaarne pindaktiivne aine nimega SCS ehk Sodium Coco Sulfate, sisaldab umbes 50% osas SLS-i.
Need peanahale paremad alternatiivid ei pruugi nii palju vahutada kui SLS ja SLES sisaldavad tooted, aga kinnitan teile, sellega on võimalik üsna kiiresti harjuda. Eriti siis kui peanahk kiidab!
D’DIFFERENCE shampooniga saate lähemalt tutvuda siin: https://ddifference.com/tooted/scalphair-in-sync-shampoon/
ning palsami juurde viib see link siin: https://ddifference.com/tooted/rootsends-in-sync-conditioner-palsam/
Meie testgrupis osalenud juuksuri sõnad: “Olen proovinud sadu tooteid ja D’DIFFERENCE puhul üllatas mind see, et pea püsiski kauem puhas, juuksed olid siledad, läikivad, niisutatud ja kerged. Väga tubli töö!“
Hoia meil silm peal ka sotsiaalmeedias:
FB: @ddiferencebrand IG: @ddifference_brand
Artikli autor: Carmen Kibur, D’DIFFERENCE brändijuht