Skip to main content

KOREA KOSMEETIKA – KAS ÜLEPAISUTATUD ILUSUUND VÕI PÄRIS ASI? UURISIME JÄRGI.

Korea kosmeetika või K-beauty on sõnapaar, millest on saanud väljend. Muidugi on väljendid ka Prantsuse kosmeetika (viitab luksusele), USA kosmeetika (viitab tõhususele) ja palju räägime Eesti kosmeetikast (viide sageli loodusele). Korea kosmeetika puhul saab esile tuua omadused nagu klaar, sile, ühtlase tooniga nahk…Just sellisena näeme me asiaatide nahka olenemata sellest, et tegu on piirkonnaga, kus elab väga palju rahvast, õhusaastatus on suur, kliima on niiske ja päikeserohke. Mida nad siis nii õigesti teevad?

Korea kosmeetika toetab aeglase ilu suunda ja muu maailma kosmeetika kiireid tulemusi. Minu maailma jõudis Korea kosmeetika esmalt pikkade hooldusrutiinide (vahel isegi 12-15 sammu) ja kummaliste koostisosade tõttu, mis tulid ja läksid. Nüüd olen rohkem uurinud nende filosoofiat ja lähenemist nahahooldusele tervikuna. Sellest filosoofiast saab välja tuua seda, et põhiline rõhk on naha niisutamisel ja naha kaitsebarjääri tugevdamisel ning väiksem osakaal tugevatoimeliste koostisainete, nagu happed ja retinool, suures kontsentrasioonis kasutamisel. Korea kosmeetika puhul ei räägita tugevate sõnadega nagu vananemisvastane, pinguldav, trimmiv, kiire ja kohene efekt või asendus botoksile, vaid niisutamine, rahustamine, kaitsekihi tugevdamine ja naha päikese eest kaitsmine. Ka pikad ilurutiinid on muutunud lühemaks ja nüüd räägitakse pigem 4-6 sammust – õrn puhastamine, näovesi, seerum, kreem ja päikesekaitse.

Ma pean siinkohal ütlema, et aeglase ilu filosoofia on olnud ka D’DIFFERENCE lähenemine 100% ja seda juba brändi loomisest alates. Kui nahka niisutada ja kaitsta ning teha seda iga päev, siis vastikud vananemisilmingud lükkuvadki edasi. Hästi lahenevad ka sellised nahamured nagu naha tundlikkus ja punetus, vistrikud ja punnid ning kuivus ja niiskusvaesus.

Koostisained Korea kosmeetikas – jah, seal on palju veidrat nagu teolima, kummalised seened, fermenteeritud taimeveed ning kui mõni selline uus imeaine jälle esile kerkib, siis mina jään ootele…vaatan ja jälgin, et kui kauaks. Praegu löövad laineid CICA kreemid. Tegu on siis Centella Asiatica’t ehk aasia vesinaba sisaldavate toodetega. Sellel komponendil on rahustav mõju. Oma kogemusest võin öelda, et seda komponenti on nahahoolduses kasutatud juba aastakümneid ning seda on teinud väga paljud brändid. Korea kosmeetika loojatel ja turundajatel on oskus ja võimekus üks aine suureks teha ja anda sellele kultusstaatus. See toimib, kuna kõikidel sotsiaalmeedia platvormidel on sellel K-beauty’l tohutult järgijaid ja kui kõik äkki ühest asjast räägivad, siis see tekitabki suure kõlapinna ja populaarsuse. Minu jaoks on see natuke tüütu ja võrreldav riidetrendidega. Korea kosmeetikat teistega võrreldes peangi miinuseks trendide pealesurumist ja üheülbalist lähenemist.

Tekstuurid ja toodete kiire imendumine. Just kerged ja kiiresti imenduvad tekstuurid on paljude jaoks Korea kosmeetika ihaldusväärseks muutnud. Kui muus maailmas usutakse sageli, et kuiva naha kiireim abi on paks kreem, siis nii see pole. Paks kreem jätab nahale pehme ja hooldatud tunde ning sisaldab suures osas toitvaid koostisaineid, aga naha balanssi viimiseks on vaja tõsta just niisutavate ainete osakaalu. Sellised paksud ja õlisid ning taimevõisid ja rasvu sisaldavad kreemid koos suures kontsentratsioonis hapete, vitamiinide või retinooliga võivad põhjustada ärritust ja ummistada poore ning tekitada punne. Samuti on halb naha pidev pesemine, et rasu teket vähendada. See muudab naha kaitsevõime nõrgemaks. Esimene ohumärk nõrgeneud kaitsest võib olla perioraalne dermatiit. Selle tunneb ära nii, et nahk suu ümber ja nina all punetab ja sügeleb, tekivad väikesed täpid ja punnikesed. Perioraalsest dermatiidist on juttu järjest rohkem ja kui küsida, siis tavaliselt tekib mure liiga paljude tugevatoimeliste toodete kasutamisest ja naha liigsest kuivatamisest (rasuerituse pärssimise tagajärg). Lahenduse leidmiseks on hea viia toodete hulk miinimumi – õrn puhastus ja näovesi, siis niisutav seerum ja kreem. Tähtis on ka see, et kasutusel olevad tooted sisaldaks vähe koostisaineid. Taas kord, saan kogemusele põhinedes väita, et D’DIFFERENCE toodetega muutub olukord kiiresti paremaks. Soovitan 1x päevas puhastuspiimaga nägu pesta, hommikul ja õhtul roosiveega niisutada, seejärel 1-2x päevas kasutada seerumit ja 4D Universal Revitalizing näokreemi.

Brändid ja hinnad on veel üks teema, millest rääkida. Korea kosmeetikat eelistatakse ka hinna tõttu. Tuntud brändide nagu CosRx, La Neige, Glow Recipe, Dr.Jart+ ja Erborian toodete eest ei pea välja käima 100 euroseid summasid ja see on suur pluss. Sealsest ilutööstusest on saanud märkimisväärne ekspordiallikas ning ka riik on selle ära tundnud. Väikestele ja keskmise suurusega brändidele pakutakse erinevaid toetusi ning riigil on ka spetsiaalsed programmid ekspordi edendamiseks. Kosmeetikat on kallis toota kui kogused on väikesed ja tehakse palju erinevaid teste (dermatoloogia, kliinilised uuringud, koostisainete efektiivsusuuringud) ning kasutakse ka kõrge kvaliteediga aktiivaineid, siis on toetusest ja abist palju kasu. Kui ettevõte on oma tugeva loo ja heade ideedega üksi, siis sageli on ka hinnad kallimad.

Kui jutt kokku võtta, siis Korea kosmeetika kasuks räägib pehme filosoofia, mis kutsub üles järjepidevusele ja naha kaitsekihi tugevdamisele. Miinuseks on liigne trendidele keskendumine, imeained ja vähesed testid, mis nende tegelikku efektiivsust tõestavad.

Artikli autor
Carmen Kibur
D’DIFFERENCE brändijuht

D’DIFFERENCE ®
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond, Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
VAT EE100310771
E-mail: [email protected]

0
    Sinu korv
    Sinu korv on tühi
      Calculate Shipping
      Apply Coupon