Skip to main content

Vananemisvastane – sõna, mille aupaiste on tuhmumas.

Sõna „vananemisvastane“ on viimased aastakümned olnud enim kasutatud väljend nahahoolduses. 90ndatel olid suurtel brändidel laialt reklaamitud vananemisvastased sarjad olemas, aga sageli olid naised (sel ajal hakkasid peaaegu kõik mehed naerma ja nalja tegema kui meestele mõeldud kreemidest kuulsid), kelle rahakott neid osta lubas, sellises vanuses, et nende ninad läksid vananemisest kuuldes krimpsu. Sageli küsiti: “Kas ma olen siis juba selles eas?“ või „Kas ma näen vana välja?“ Nende toodete kasutamist soovitati üle 40stele ja selles vanuses naised polnud harjunud kreemidele 1000-5000 krooni kulutama. Seetõttu võeti laialt kasutusele sõnapaar vananemise ennetamine, aga nii vananemisvastased kui ka vananemist ennetavad komponendid pandi ühte patta. 

Kõige populaarsemad komponendid olid E-vitamiin (lisati massiliselt toodetesse juba 80ndatel, õlibaasiline antioksüdant on siiani laialt kasutuses) ja C-vitamiin (tuli koos kõmulise tootega Lancome Vitabolic, mis oli alumiiniumtuubis ja lõhnas nagu apelsin. Mul oli kliente, kes tarvitasid seda toodet seespidiselt. Päriselt!) C-vitamiin on antioksüdant, vananemist ennetav, jumet parandav ja kollageeni jäigaks muutumist takistav abiline. Väga tõhus ja populaarne siiani. Julgemad brändid tulid välja ka A-vitamiiniehk retinooliga. Need tooted olid teralised ja tekitasid sageli nahaärritusi, nahka pidi sellega ajapikku harjutama ja ka väga hoolega niisutama, et see ei muutuks liiga õhukeseks ja tundlikuks. Palju oli selle vitamiini suhtes hirmu ja segadust, seda ka tootjatele endile, sest kuigi retinooli võimsusest saadi aru, siis oli seda keeruline stabiliseerida. Nimelt, retinool laguneb valguse ja õhu käes. Nüüdseks on ilutööstus leidnud viisid retinooli paremaks haldamiseks ja see on võimsaim vananemisvastane komponent – selle sõna kõige otsemas tähenduses.

Vahetus sajand ja populaarseks said peptiidid, tüvirakud, kasvufaktorid ja hüaluroonhape. Lisaks veel teolima, seened, kaaviar, kuld ja teemanttolm. Aaa, ja muidugi happed… AHA-happed, BHA-happed ning niatsiinamiid ehk B3-vitamiin, minu suur armastus! Võtan neid aineid järgemööda eraldi lahti kirjutada ja need, mis mainimata jäävad, siis seda põhjusega, et toimejõud pole piisav.

Ma olen tegelikult väsinud kogu sellest anti-ageing ehk vananemisvastase sõna kasutamisest. Heas toonuses ilus nahk sõltub järjepidevast hooldusest – alustades naha puhastamisest ja naha olukorrale sobivate toodete igapäevasest kasutamisest. Sõnana on „vananemisvastane“ äärmiselt ülekasutatud. Kui see juba on tootele omistatud, siis me justkui ei küsigi enam, mida see tähendab, vaid usume, et toime peab olema väga mitmekülgne ning lahendama paljusid muresid. Levinud on arvamus, et kui ma ostan ühe kalli kreemi, siis see peab kõik korda tegema ning „andma tagasi naha nooruslikkuse“. Selline ootus lõpeb aga sageli pettumusega. 

Enne koostisainete lahti seletamist jagan teiega nelja olulist tõde, mida igaüks saab oma naha heaolu jaoks teha. Täiesti tasuta!

 • PÄIKE. Päike on hea mõõdukas koguses. Liigne päevitamine lõhub naha baasstruktuure ja põhjustab enneaegset vananemist. Viibides lauspäikese käes rohkem kui 30 min ning käies päikesereisidel kasuta kindlasti päikesekaitsekreeme – ei tasu loota SPF faktoriga päevakreemidele ega meigile. 15-30 minutit päikese käes ilma SPF faktorita on nahale ja kehale äärmiselt hea, sest just selle aja jooksul saame kätte vajaliku koguse D-vitamiini. Seetõttu soovitan päikesekreemi nahale kanda kas alles rannas või pikema õues viibimise korral peale eelpool mainitud aega. SPF 30 võiks olla maksimum tugevus. Miks? Kasutades SPF 50 unustate te kreemi uuesti kasutada ja nahapõletus võib saada reaalsuseks.
 • NÄOJOOGA. Soovitan väga treenida oma näolihaseid. Igapäevaselt 5-6 harjutust vastavalt probleemile peaks olema igaühele meist jõukohane. Keha treenimise vajadust tunnistavad kõik ja nägu on osa kehast. Youtube on näiteid täis, see tõesti toimib!
 • EI SUHKRULE. See on raske, aga mida vähem on teie organismis suhkrut, seda parem nahale. Suhkur hävitab kollageeni ja põhjustab naha lõtvumist. Kui juba suhkrut tarbida, siis mõnuga… Lihtsalt mitte suures koguses ja mitte liiga tihti. 
 • EI SUITSETAMISELE. 

Järgmine kord kui teil on kiusatus osta toodet, millele on kirjutatud sõna „vananemisvastane“, otsige koostisainete hulgast:
A
– (retinool/retinol), B3- (niatsiinamiid/niacinamide), C– (askorbüülhape/ascorbic acid) või E- (tocopherol) vitamiini. Kõik on väga tõhusad. Tähelepanu! Kui te kasutate tooteid, mis sisaldavad A-või C-vitamiini, siis jälgige, et teie hooldusrutiinis oleks kindel koht SPF faktoriga päikesekreemil või jumestustootel, SPF 30 on Eesti kliimas sobiv, et hoida ära pigmendilaigud ja nahka igakülgselt kaitsta.

Pikemalt peatun B3-vitamiinil ehk niatsiinamiidil, teiste kohta on kommentaarid esimeses lõigus.
B3 on väga stabiilne vitamiin, mis on nahale mitmeti kasulik. See aitab vähendada vistrikke ja ebapuhtusi, lisaks on niatsiinamiidil nahatooni ühtlustav ja niiskussisaldust tõstev mõju. Viimased uurimused näitavad, et sõltuvalt kogusest annab niatsiinamiid kaitse ka sinise kiirgusvalguse vastu (arvutid, telefonid):
●2-3% annab kaitse linnasaaste ja sinise valguse vastu. Lisaks tõstab see naha üldist kaitsevõimekust ja niiskussisaldust ning on rahustava toimega.
●4% vähendab vistrikke ja punnikesi (lisaks eelmainitud kasuteguritele)
●5% vähendab vananemisilminguid ja ühtlustab naha tooni (lisaks eelmainitud kasuteguritele)

2-3% niatsiinamiidi on 4D Moisturizing Day Cream päevakreemis ja Mild Cleansing Gel näopesugeelis ning 6D Luminous Glow Face Essence näoessentsis.
4% niatsiinamiidi on 5D Revitalizing Serum näoseerumis ja Anti-Redness öökreemis 
5% niatsiinamiidi on 6D Advanced Perfection Night Cream öökreemis

Ülitõhus vananemisvastane komponent, mis aitab kaasa naharakkude uuenemisele, vähendab olemasolevate kortsukeste sügavust ja pikkust ning aeglustab uute kortsukeste teket, on taimsete tüvirakkude ekstrakt (plant stem cells).

D´DIFFERENCE sarja arendamise käigus oleme teinud vägagi innovatiivse teadusliku avastuse, kuidas jätta kreemi koostises olev taimne tüvirakk “ellu” pikemaks ajaks. Taimsed tüvirakud on nimelt parim energiaallikas meie naha enda tüvirakkudele.

Nahahooldusnohikutele! Mis rakud on tüvirakud? Need on paljunemis- ja muundumisvõimelised rakud, mida võib leida kogu organismis. Meie nahas paiknevad tüvirakud epidermises, nende „sünnikoht“ on epidermise ja dermise vaheline ühenduskoht. Sealt algab rakkude tõusmine naha pinna poole, mis kestab olenevalt meie vanusest ja naha olukorrast 28-35 päeva. Selle teekonna finaal on rakkude kasutuks muutumine naha pinnal. Hea viis surnud rakkudest vabanemiseks on naha koorimine. Kuna tüvirakkudel on lühike eluiga, aga võimekus taastada kahjustatud kudesid, siis tuleb neid hoida, kaitsta ja poputada. Taimsed tüvirakud on selleks väga sobivad. 

Kui kasutada taimse tüvirakuekstraktiga tooteid, siis on peale paari nädala kuni ühe kuu möödumist näha selgeid tulemusi – jooni ja kortsukesi on vähem, naha elastsus ja toonus on tõusnud, naha kaitsevõime suurem ja jume on imeline, nagu portselan! Teadaolevalt on taimsete tüvirakkude ekstrakt hetkel tõhusaim läbinisti looduslik komponent, mis stimuleerib kollageeni sünteesi ja aitab kaasa naharakkude hoogsale uuenemisele muutes samal ajal naha nooruslikuks ja säravaks. Otsige tüvirakke 5D Cell Innovation sarjast ja 6D Advanced Perfection Night Cream öökreemist!

Peptiidid (peptides) – vananemisvastase mõjuga on matrixyl ja kapseldatud vasepeptiidid (Copper Heptapeptide-14 Pantothenate). Peptiidid iseenesest on nahahooldustoodete võlurid, mis teevad enamus aktiivainetele oma toimekusega silmad ette. Me võime mõelda peptiididest kui sõnumitoojatest, mis annavad erinevatele rakkudele ja kiududele teada mida ja kuidas teha. Peptiide on väga erinevaid. Meie oleme valinud vasepeptiidid, mis vastutavad naha üleüldise heaolu eest ning annavad väga tugeva pinguldava, jooni ning kortsukesi siluva ja igakülgse vananemisvastase mõju.

Nahahooldusnohikutele! Vasepeptiidid on pakitud lahustuvatesse topeltkapslitesse. Neid kapsleid juhivad transportpeptiidid, mida kollageeni- ja elastiinikiud enda poole tõmbavad. Kohale jõudes liiguvad vasepeptiide sisaldavad kapslid kiu sisse, vabanevad seal ja annavad edasi tugevaid impulsse. See on vägahigh-tech! Ja väga tõhus!

See innovatsioon on AINULT 6D Advanced Perfection Night Cream öökreemis.

Happed– AHA-happed ehk alfa-hüdroksühapped on puuviljades ja teistes looduslikes allikates esinevad orgaanilised karboksüülhapped, mis on populaarsed komponendid kosmeetikatoodetes. Neist enim kasutatakse glükoolhapet, vähem piim- (lactic acid) ja sidrunhapet (citric acid). Tegu on vees lahustuvate hapetega, mis toimivad naha pinnal ja sügavale ei imendu. Toimeks on pindmine koorimine, kollageeni ja elastiini tootmise suurendamine, naha kaitsevõimekuse tõstmine. Glükoolhappega (glycolic acid) soovitan olla tähelepanelik – see võib muuta naha päikese suhtes tundlikuks. SPF 30 on rangelt soovituslik! Piimhape on kõige leebem ja seda kasutatakse naha mikrofloora taastamiseks ning väikese kontsentratsiooni puhul pigem toodete stabiliseerimiseks, mitte pindmise koorimise jaoks. Sidrunhapet kasutatakse väikeses koguses samuti toodete stabiliseerimiseks. 

AHA-hapete hulgas on veel üks, kallim ja vähem kasutatud kui teised – lillehapped hibiskuse õitest. Need sisaldavad püroolviinamarihapet, mis omab tõhusat surnud naharakke, liigset rasu ja mustust eemaldavat toimet ilma punetust ja nahaärritusi põhjustamata. Lillehapped parandavad naha struktuuri, ühtlustavad jumet, vähendavad vanusemärke ja tumedaid laigukesi. Lillehapete kasutamine toodetes tõstab nahas niiskussisaldust ja võimendab kreemide ja seerumite mõju. 

DD toodetes kasutame lillehappeid järgmistes toodetes: 6D Luminous Glow Face Essence näoessentsis, 4D Delicate Smoothing Exfoliator hapete ja teradega näokoorijas, 5D Firming Faceglow Peel ilma teradeta näokoorijas, 5D Firming Bodyglow Peel kehakoorijas.

Naha koorimise kohta saab põhjalikumalt lugeda siit

Hüaluroonhape–selle väga populaarse nahaomase aine jõud ja võlu seisneb just niiskuse säilitamises, see on suurem kui ükskõik millisel teisel looduslikul või sünteetilisel polümeeril. 1 gramm hüaluroonhapet suudab siduda umbes 6 liitrit vett (International Journal of Toxicology, July/August 2009). Hüaluroonhape aitab säilitada niiskust naha sees, annab nahale volüümi ehk polstri, kaitseb põletike ja infektsioonide eest, transpordib toitaineid. Sellele komponendile võivad olla kindlad ka need, kellel esineb naha tundlikkust. Vananemistunnustega, lõtvunud ja joonte ning kortsukeste puhul on hüaluroonhape üks äärmiselt tõhus abiline.

DD toodetes on see… peaaegu igal pool? Kõigis 5D Cell Innovation ja 6D Royal Beauty toodetes! Hüaluroonhappe kohta on pikem jutt siin

Aeg ja vestlused klientidega on näidanud seda, et järjepidevus ja näohooldusrutiin, mis koosneb puhastamisest, toniseerimisest, seerumist ja kreemist toob ka hea tulemuse – parem niiskussisaldus, ühtlasem jume ning suurem toonus. Lisatoodetena on omal kohal koorimine, maskid, silmakreem ja kehatooted. Sellest, kuidas oma nahatüübile hea hooldusrutiin kujundada, saab lugeda siit

Artikli autor: Carmen Kibur, D’DIFFERENCE brändijuht

D’DIFFERENCE
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond
Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
E-mail: [email protected]

0
  0
  Sinu korv
  Sinu korv on tühi
   Arvuta transpordikulud
   Kasuta koodi