Skip to main content

Kuidas leida endale sobiv nahahooldustoode?

Nahahoolduse eesmärgiks on tagada naha parim funktsioneerimine. Olenevalt nahatüübist või selle seisukorrast ning eripärasustest, ilmastikust ja kliimast tuleb kindlasti mõelda sobivate nahahooldustoodete kasutamisele.

Mida on vaja teada erinevate nahatüüpide kohta?

Öeldakse, et inimesel on NORMAALNE NAHK siis, kui naha loomulik lipiidide ning niiskuse tase on normis. Nahk on käega katsudes pehme ja sile ning naha poorid on peaaegu nähtamatud. On ülimalt kurb, et selline naha balanss ei esine elus peaaegu kunagi.
Kuidas sellist nahatüüpi hooldada? Normaalne nahatüüp vajab niisutust. Igapäevane hoolitsus on väga, väga vajalik selleks, et hoida imeilusat jumet ning tooni – õrn puhastuspiim või leebete pesuainetega puhastusgeel, niisutav näovesi, jumet ühtlustav näokreem ja silmakreem. Kord nädalas tuleks nahka koorida ning seejärel kasutada mitmetoimelist maski kord või kaks nädalas.

KUIVAS NAHAS pole piisavalt rasu. Nahk on õhuke, kare ja ebaühtlane ning reageerib ilmastikuoludele. Jume on kahvatu ning hallikas. Kuiva naha puhul on selgesti näha varajased vananemisilmingud, eriti silma-ja huulteümbruses. Huvitaval kombel ei imendu nahahooldustooted kuiva naha puhul kergelt. Nahk võib isegi muutuda nii kuivaks, et tekib ekseem. Nahk on sageli toodete suhtes ärrituv ja nahale sobivat hooldust on keeruline leida, tundub nagu miski ei sobi. Hea uudis on see, et hästi valitud nahahooldustooted aitavad, päriselt ka!
Kuidas hooldada? Kreemide puhul on märksõnaks ‘toitev’. Puhasta näopiimaga, pärast seda kasuta niisutavat näovett ja vähemalt 2 korda nädalas tuleks kasutada ensüüm- või happekoorijat (kindlasti ei sobi sulle terakestega koorijad!), lisaks kasuta kaks korda päevas seerumit ning hommikune ja õhtune hooldusrutiin peaks olema üksteisest erinev. Sinu nahk vajab rohkelt hellitust, soovitatavad on rahustavad ja niisutavad maskid! Meie toodete hulgas pole küll unemaski, kuid kui sinu kuiv nahk vajab taastumist ja uuenemist, saame soovitada selle jaoks meie toitvat ja taastavat jojoba palsamit.

NIISKUSVAESES NAHAS pole piisavalt vett. Väljanägemine on tuhm, nahk tundub pingul ja on tihti tundlik. Mõnikord hakkab nahk niiskusvaeguse kompenseerimiseks rasu üle tootma ja selle tulemuseks on vistrikud. Poorid võivad olla nii suured kui ka väikesed. Niiskusvaene või teisisõnu dehüdreeritud nahk imab tooteid enda sisse ülimalt kiiresti. See puudutab ka meiki, nahk imab jumestuskreemist vee endasse ja selle tulemusena võib naha väljanägemine olla laiguline.
Kuidas hooldada? Parim viis niiskuse andmiseks, ka kõige sügavamatele nahakihtidele, on seerum. Kui nahk läigib, aga samal ajal on kuivuse tunne, siis ei tasuks kasutada rasket toitvat näokreemi. Selle asemel hoopis kerge niisutav kreem ja selle alla niiskust taastav seerum. See ongi kogu trikk! Soovitame üks või kaks korda nädalas koorida ja kasutada tõhusat maski. Sobiva näopuhastuse leidmine võib osutuda keeruliseks – meie soovitame kasutada mahapestavat puhastuspiima, et tunda seda pesujärgset puhtusetunnet nahal. Pärast pesu kasutada kaks korda päevas näovett just nagu teistegi nahatüüpide puhul.

TUNDLIK NAHK ei ole tegelikult nahatüüp. See on naha seisund, mis võib tekkida ükskõik mis ajal. Emotsioonid, vale tootevalik ja välised faktorid mõjutavad nahka kergesti. Võib tekkida punetus, karedus, nähtavad kapillaarid, jne. Naha loomulik rasueritus ning niiskustase on üldiselt madalal. Histamiini vabastamine, protsess mis toimub naha sees ning väljendub punetusena naha pinnal, tuleb kontrolli alla saada. Tundliku naha puhul võivad üllatada erinevad ekseemid, sellest seisundist võib edasi areneda rosaatsea, mis on vaskulaarne, väikeste kapillaaride nahahaigus. Sellel on krooniline iseloom ja teadmata tekkepõhjused. Rosaatsea puhul on täheldatud pärilikku eelsoodumust. Soovitame kindlasti otsida abi dermatoloogilt. Ekseem on naha väliskihtide, eriti epidermise, põletikulisus. Kõikidele ekseemitüüpidele on omane sügelus, mis on diagnoosimisel kõige täpsem indikaator. Õige nahahooldustoote leidmine on väga tähtis. Hooldustoodetes mõjub hästi niatsiinamiid ehk B3 vitamiin, hüaluroonhape ja punetust leevendavad komponendid. Kõik tooted peaksid olema leebed, õrnad ja rahustavad.

RASUNE NAHK on kerge rasuse läikega, mille põhjustab intensiivne rasueritus. Nahk võib näida kahvatu ja kollaka tooniga, poorid on nähtavad. Rasuse naha tekkepõhjuseid on mitmeid, kõige levinumad neist on hormonaalsed, geneetilised või valede nahahooldustoodete kasutamine. Akne ja vinnide algseks põhjustajaks võib olla rasune nahk.
Kuidas hooldada? Reegel number 1 – ära kuivata oma nahka ära! Kui naha pind muutub kuivaks, siis see saadab kehale signaali, et tuleb toota rohkem rasu. Kuigi see on väga tavaline eksimus, siis ei ole seda nii kerge leevendada. Kerged ja kiiresti imenduvad niisutavad tooted on tähtsad. Meie soovitaksime kasta end hüaluroonhappesse, kui see oleks vaid võimalik;-). Efektiivsed kuid nahale õrnad puhastusvahendid, happetoonikud, kerged koorijad, tasakaalustavad ja rahustavad seerumid koostöös kergete emulsioonidega annavad nähtavaid tulemusi. Rasuse ja küpse naha “rõõmsale” kooslusele soovitame niisutavaid kreeme meie Cell Innovation sarjast. Kui nahk muutub päevasel ajal rasuseks, soovitame rasu eemalduseks õhukesi, rasu imavaid pabereid.

AKNE on nahaseisund, mille tekkepõhjusteks on:

  • Hormoonid – seotud naiste kuutsükli ning menopausiga. See võib põhjustada täiskasvanute aknet – rasu ületootmine ning surnud naharakkude aeglasem eemaldumine võib põhjustada põletikuliste vinnide teket.
  • Bakterid – Propionibacterium Acnes on bakter, mis annab sellele nahaprobleemile tema nime – ainus, mis bakteri levimiseks vajalik on sobiv keskkond. Kui nahale tekivad punased tsüstid, siis mitte mingil juhul neid pigistada! See ei aita ning jätab armid. Spetsiaalsed hooldustooted aitavad punnidest vabaneda – otsi koostisainete hulgast BHA-happeid ehk salitsüülhapet.
  • Põletik – stressi, toitumise või mõne haiguse tagajärg.
  • Tundlikkus – allergiad, tootele reageerimine, toidule/keskkonnale reageerimine. Igaühe nahk on isemoodi, kuid akne puhul tuleb eriti tähelepanu pöörata naha niisutamisele ja koorimisele. Küsi oma dermatoloogilt nõu ning antibiootikumide puhul võta vastumõjuks probiootikume. Ära pane hambapastat või viina vinnidele (hirmus…), vaid koori! AHA happed (piimhape, glükoolhape, õunhape, lillehape jne) ning BHA happed (salitsüülhape) on kõik väga head. Ülimalt tähtis on ka toitumine! Selle teema kohta on palju infot mida uurida ning kui pead vajalikuks võid alati toitumisspetsialistidega nõu pidada, et leida sulle sobiv režiim.

KOMBINEERITUD NAHK on enamusel meist. See tähendab, et nahk on rasune näo T-tsoonis (otsmik, nina, lõug), kuid kuiv põskede piirkonnas. Esmased kortsud moodustuvad tavaliselt seal, kus nahk on kuiv. Keeruline, mis? On küll, aga taaskord tuleb appi niisutav ja kerge hooldus.
Kuidas hooldada? Puhasta hoolikalt – talvel kasuta puhastuspiima ja suvel puhastusgeeli, toniseeri niisutava näoveega, koori nahka 1-2 korda nädalas, kasuta niisutavat seerumit ning õhulist näokreemi.

“NÕUDLIK” või KÜPS NAHK on äratuntav järgmiselt – kuivad piirkonnad, halb elastsus, enneaegsed vananemisilmingud, tasakaalustamata niiskus-ja rasutasemed, stressi, karmide ilmastikutingimuste ja puuduliku nahahoolduse tõttu tekkinud nahaärritus. Kortsukesed tekivad, kui kollageeni kiud vananevad ning muutuvad jäigaks. See on peamiselt tingitud UV-kiirgusest, keskkonna saastatusest ja vabade radikaalide mõjust. Vabad radikaalid on ohtlikud hapnikumolekulid, mis ründavad rakkude vahelisi ühendusi.
Kuidas hooldada? Selleks et end hästi tunda ja hea välja näha, läheb vaja kannatlikkust ning järjepidevust. Vali head puhastusvahendid, tõhusad seerumid, kohest tulemust andvad maskid ning vananemisvastane nahahooldus. Soovitav on, et päeva-ja öökreemid oleks eraldiseisvad. Samuti on kasulik 2-3 korda nädalas kasutada hapete või ensüümidega koorijaid, selleks et ergutada rakkude uuenemist. Soovitan lisaks treenida näolihaseid ja valida põhjalikult patja.

Kõikide nahatüüpide ning-seisundite puhul tuleks hooldustoodetes vältida mineraalõlisid (paraffinum liquidum, mineral oil), silikoone, PEG ühendeid ja värvaineid. Olemas on looduslikud alternatiivid, mis on palju paremad.

Vahel võib juhtuda, et korraga vaevab mitu muret. Näiteks – nahk on samal ajal tundlik ja punetav, sellel on punnid, vananemisilmingud ning niiskust pole ollagi. Sellisel juhul tuleb tegeleda kõigepealt:
1) tundlikkuse vähendamisega – parim lahendus on rahustav seerum ja rahustav kreem
2) niiskussisalduse suurendamisega – parim lahendus hapetega koorija 2-3x nädalas, paar minutit korraga, hüaluroonhappe seerum hommikul ja õhtul, hüaluroonhapet sisaldav kreem hommikul ja õhtul
3) ülejäänud muredega saate tegeleda vastavalt sellele kui tähtsaks te ise midagi peate.

Meeles tuleks pidada veel seda, et uute tootesarjade ning toodete omaks võtmine ja naha harjumine nendega võtab aega 2-8 nädalat. Tulemuste ootamine võib tunduda nagu igavik, aga selle suhtes ei saa midagi parata. Alguses võib nahk muutuda üldse hullemaks – see võib muutuda kuivaks ning välja võivad popsata mõned vinnid. See kõik on aga normaalne ning osa kohanemisprotsessist. Samas ei tohiks kannatada pikaaegset ning püsivat ebamugavustunnet. Kui ebamugavustunne ei kao, siis tuleks lõpetada toote kasutamine ning võtta ühendust dermatoloogiga. Kuidas seda oleks võimalik vältida?

Nädal 1: Oota 2-3 päeva pärast esmast kasutuskorda. Pärast seda kasuta toodet üle päeva.
Nädal 2: Kasuta üle päeva, sõltuvalt toote eripärast kas hommikuti ja/või õhtuti.
Nädal 3: Toote eripärast sõltuvalt kanna toodet nahale hommikuti ja/või õhtuti.

Tavaliselt soovitame alustada puhastusvahendi ja kreemiga ning oodata nädala aega enne seerumi lisamist oma näohooldusesse. Ülal äratoodud nädalaplaan kehtib kõikide kõrgkvaliteediliste ning rohkem aktiivsete ning kontsentreeritud nahahooldustoodete puhul. Seda on soovitav järgida eriti selliste toodete puhul, mis sisaldavad happeid, A-ja C-vitamiine, peptiide ja tüvirakke.

Me ei ole selgeltnägijad ja sellest on väga kahju? Kui Te vajate isiklikke nõuandeid, siis võtke meiega ühendust meiliaadressil: [email protected] ja proovime teid kaugjuhtimise teel aidata!

Artikli autor – Carmen Kibur
D’DIFFERENCE brändijuht

 

D’DIFFERENCE ®
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond, Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
VAT EE100310771
E-mail: [email protected]

0
    Sinu korv
    Sinu korv on tühi
      Arvuta transport