Skip to main content

Miks on vanuse lisandudes nahal raskem kokku tõmbuda? Mis protsessid mõjutavad naha elastsust?

Dermis ehk naha keskmine kiht, annab nahale täidluse. Selles kihis asuvad nahale tuge ning elastsust pakkuvad kollageeni ja elastiini kiud ning neid valke sünteesivad fibroblastid. Samuti leidub dermises hüaluroonhapet, mis seob niiskust ning annab nahale vetruvust. Vanusega aeglustub nii kollageeni kui ka elastiini süntees, samuti väheneb hüaluroonhappe hulk. Aeglustuvad jääkainete väljutamine ja lümfiringe. Kui silmade alune paistetus on teatud ajani mööduv väsimuse märk, siis ühel hetkel „kotid“ enam kreemile ei allu ja päeva jooksul ei taandu. See on märk eelpool kirjeldatud protsesside aeglustumisest. Teine piirkond, kus naha elastsuse vähenemine hästi silma hakkab, on näo kontuur ja kolmas suunurgad, mis allapoole vajuvad.

Kuidas ja mis vahenditega saame naha elastsust parandada?

Aitab usk ja tegutsemine😊 Järjepidev hoolitsemine on väga tähtis, rutiin. Hea tulemuse toob naha korralik puhastamine, seerumitega turgutamine ning kreemidega poputamine. Ühest kallist kreemist ei piisa, ükskõik kui aktiivainete rikas see ka pole. Tegevustest olen mina ise näojooga ning näomassaaži usku. Ka siin on vaja rutiini! Igapäevastest tegevustest soovitan jälgida rühti ning telefonis suheldes tasub seda hoida võimalikult kõrgel. Ma usun, et paljud on ehmatanud nähes oma topeltlõuga juhuslikul fotol telefoni näppimas. Lõikustest ja süstidest tean ma ainult teiste juttude põhjal. Ma ise neid pelgan ja seetõttu pole väga põhjalikult süübinud. Toitumine on ka tähtis – rasvane kala, õlid, pähklid, rohelised lehtviljad ja valgud aitavad kaasa naha värskusele. Peaasi on headest rasvadest mitte loobuda! Loobuda tasub suhkrust ning suitsetamisest ja liigsest päevitamisest.

Kui kellelgi on rohkem huvi näovõimlemise ehk näojooga vastu, siis me oleme üles filminud 5 harjutust, mis toimetavad kõikide näoosadega ning mida saab teha nendel hetkedel kui selleks on aega ning tuju. Ma ise olen teinud autoroolis ja sellega kõrvalautode inimestele nalja pakkunud 😊 Harjutused leiate ddifference.com lehelt: https://ddifference.com/naojooga/

Kas teatud vanusest nahk enam ei tõmbugi kokku või kuidas sellega on?

„Kurjemad“ nahka uurivad inimesed ütlevad, et vananemisprotsessid algavad juba 12 aastaselt. Enam levinud on arusaam, et 25 aastaselt. Mina ei ole vanuse usku ehk et ma ei seosta naha toimimist meie vanusega passis. Rohkem ikka geenide, elustiili ja rutiiniga. Eks see naha lõtvumine muutub päris drastiliseks, aga mulle tundub, et kui see juhtub, siis nahaga seonduv ei ole üldse enam oluline. Loevad üleüldine tervis ning suhted lähedastega.

Mis toimeained kreemides on need kõige-kõige?

Raskekahurvägi on peptiidid, taimsete tüvirakkude ekstraktid, retinool ja C-vitamiin ning hüaluroonhape. Lisaks veel happed ja naha loomulikku kaitsebarjääri taastavad õlid, nt. skvalaan.

Peptiidid on aminohapped, mis ehitavad üles teatud tüüpi valke. Peptiidide suurim võlu on selles, et neil on erinevad funktsioonid – on peptiide, mis vähendavad põletikulisi protsesse nahas, on neid, mis stimuleerivad kollageeni ning elastiini tootmist. Peptiidie hulk tootes on alati alla 1% Seega ei tasu heituda kui te näete, et peptiidid on koostisainete nimekirja lõpuosas.

Hüaluroonhape on populaarne nahaomane aine, mille jõud ja võlu seisneb niiskuse säilitamises. See on suurem kui ükskõik millisel teisel looduslikul või sünteetilisel polümeeril. 1 gramm hüaluroonhapet suudab siduda umbes 6 liitrit vett (International Journal of Toxicology, July/August 2009) Hüaluroonhape aitab säilitada niiskust naha sees, annab nahale volüümi ehk polstri, kaitseb põletike ja infektsioonide eest, transpordib toitaineid. Sellele komponendile võivad olla kindlad ka need, kellel esineb naha tundlikkust. Vananemistunnustega, lõtvunud ja joonte ning kortsukeste puhul on hüaluroonhape äärmiselt tõhus abiline.

Huvitavad on ka taimsete tüvirakkude ekstraktid. Ülitõhus vananemisvastane komponent, mis aitab kaasa naharakkude uuenemisele, vähendab olemasolevate kortsukeste sügavust ja pikkust ning aeglustab uute kortsukeste teket.
D’DIFFERENCE sarjas on tegemist vägagi innovatiivse teadusliku avastusega, mis võimaldab jätta kreemi koostises oleva taimse tüviraku “ellu” pikemaks ajaks. Taimsed tüvirakud on parim energiaallikas meie enda tüvirakkudele.

Selleks, et kogu protsessi paremini mõista, peame kõigepealt aru saama, mis rakud on tüvirakud. Need on paljunemis-ja muundumisvõimelised rakud, mida võib leida kogu organismis. Meie nahas paiknevad tüvirakud näiteks epidermises, nende „sünnikoht“ on epidermise ja dermise vaheline ühenduskoht. Sealt algab rakkude tõusmine ülespoole, mis kestab olenevalt meie vanusest ja naha olukorrast 28-35 päeva ja mille finaal on rakkude kasutuks muutumine naha pinnal. Kuna tüvirakkudel on lühike eluiga, aga võime taastada kahjustatud kudesid, siis tuleb neid hoida, kaitsta ja poputada.

Taimsed tüvirakud on selleks väga sobivad. Kui kasutada taimse tüvirakuekstraktiga tooteid, siis on peale paari nädala kuni ühe kuu möödumist näha tulemusi – jooni ja kortsukesi on vähem, naha elastsus ja toonus on tõusnud, naha kaitsevõime suurem ja jume on imeline, nagu portselan. Teada olevalt on taimsete tüvirakkude ekstrakt hetkel tõhusaim läbini looduslik komponent, mis stimuleerib kollageeni sünteesi ja aitab kaasa naharakkude hoogsale uuenemisele, muutes naha nooruslikuks ja säravaks.

C-vitamiin on üks enim tuntud ja tunnustatud naha hea jume taastajaid, säraandjaid ning kollageeni ja elastiini sünteesi toetajaid. Seda ainet on väga pikalt uuritud ja hea mõju on tõestatud palju kordi.

A-vitamiini ehk retinooli on kasutatud nahahoolduses aastakümneid. Algusaegadel olid need tooted teralised ja tekitasid sageli nahaärritusi, nahka pidi sellega ajapikku harjutama ja ka väga hoolega niisutama, et see ei muutuks liiga õhukeseks ja tundlikuks. Palju oli selle vitamiini suhtes hirmu ja segadust, seda ka tootjatele endile, sest kuigi retinooli võimsusest saadi aru, siis oli seda keeruline stabiliseerida. Nimelt, retinool laguneb valguse ja õhu käes. Nüüdseks on ilutööstus leidnud viisid retinooli paremaks haldamiseks ja see on võimsaim vananemisvastane komponent – selle sõna kõige otsemas tähenduses.

Milline võiks välja näha toimiv, trimmiv näohooldus? Mis on need võtmetooted jm nipid-trikid?

Hommikurutiini võiks kuuluda näojooga 5-10 minutit. Kerge puhastamine niiskust siduva näoveega. Seejärel hüaluroonhappega seerum ning C-vitamiini ja niiskust siduvate ainetega päevakreem. Viimase sammuna SPF faktorit sisaldav mineraalpuuder või jumestuskreem.

Õhturutiini võiks kuuluda pikk ja korralik naha puhastamine kas piima või õliga, puhastuse viimistlemine happeid sisaldava näoveega, et kiirendada rakkude uuenemist. Seejärel hüaluroonhappe seerum ja peptiidide/tüvirakkude/retinooliga öökreem.

Lisaks võiks paar korda nädalas teha trimmivaid maske ja 1-2x kuus võtta näomassaaži.

Küsis: Krista Kiin
Vastas: Carmen Kibur

D’DIFFERENCE ®
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond, Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
VAT EE100310771
E-mail: [email protected]

0
    Sinu korv
    Sinu korv on tühi
      Arvuta transport