Skip to main content

RUTH OLTJER: D’DIFFERENCE’I LOOJA LUGU

Ma armastasin oma karjääri sisehaiguste arstina. Kuid hingates 24-tunniste vahetuste vältel sisse haigla desinfitseerimisvahenditega küllastatud õhku, muutus mu astma sedavõrd põletikuliseks, et ma ei saanud enam olemasolevate toodetega töötada. Kasutasin oma astmast kirjutatud raamatu eest saadud honorari selleks, et teha koostööd keemikutega ning töötada välja desinfitseerimisvahendid, mis ei sisaldaks kahjulikke koostisosi nagu aldehüüdid ja fenoolid (viimast tuntakse kantserogeense ainena). Minu uued desinfitseerimisvahendid võimaldasid mul jätkata tööd oma patsientidega.

Nende toodete loomise abil sain ma lahendada enda probleemi, kuid tuli välja, et mürgiste desinfitseerimisvahendite probleem oli laialdane igal pool. Haiglad, kliinikud, ilusalongid ja isegi restoranide köögid võtsid kiirelt üle uued tooted. Arendasin koos tiimiga välja desinfitseerimisvahendid moslemimaade tarbeks, sest seal ei saa nad kasutada vahendeid, mis sisaldavad alkoholi. 

Järgmiseks väljakutseks oli luua paremaid pesemisvahendeid ja kreeme nii arstidele endile kui patsientidele, keda me ravisime. Haiglates tulevad lamavatel haigetel naha kaitsevõimekuse langustest tingitud nahamured kiiresti esile. Punetus, kestendus, sügelus on esimesed märgid. Neile tähelepanu mitte pöörates võivad tekkida lamatised ja muud tõsisemad mured. Ma soovisin tooteid, mis hoiaks ära nende akuutsete probleemide tekke. Meie pakutud nahahooldustooted osutusid nii edukateks, et ma hakkasin mõtlema, kas ma võiksin arendada välja midagi ka koduseks tarbimiseks: arutlesin, et kui ma suutsin juba sellisel määral aidata probleemidega nahka, siis kujuta ette, mida oleks võimalik teha terve naha heaks!

Peale mitmeid testimisele kulutatud aastaid sündiski D’DIFFERENCE. Olime loonud midagi täiesti naturaalset kasutades vaid aktiivaineid, mis tekitavad nahale tervisliku sära. Olen alati uskunud, et nahk saab ise suurepäraselt hakkama kui me lihtsalt laseme tal seda teha, ja seetõttu on D’DIFFERENCE’i tooted kokku pandud minimaalsest hulgast komponentidest mis annavad nahale maksimaalse mõju.

Põhjamaistes tingimustes on särava naha saavutamine eriti keerukas. Kliima on pidevas muutumises ja sellele vastavalt muutub ka meie nahk. Lahenduseks on siin „targad“ molekulid, mis võimaldavad iga komponendi transporti selle nahakihini, milles efektiivsus parim on. Kui me suudame muuta oma naha kaitsekihi hästi toimivaks, siis me näeme head välja igas vanuses.

Hetkel olen aktiivselt ehitamas silda teaduse ja äri vahele. Tartu Ülikooli juhatuse esimehena viin ma ellu projekti, mis võimaldab teadlastel osaleda ärialastel kursustel. Need kursused aitavad teadlastel efektiivsemalt ärimaailmaga suhelda. Ma usun, et teadusel on lahendused paljudele meie maailma probleemidele, kuid lõppude lõpuks on vaid teadlastel võimekus seda tõestada.

Kuigi ma tegelen ettevõtlusega, olen ma ennekõike arst. Olen endiselt praktiseeriv arst, kuna patsientide abistamine pakub mulle suurimat rahulolu. Mõnikord leian ma oma kõige keerukamatest juhtumitest impulsi uue toote loomiseks. Kõik, mida ma õpin meditsiinis töötades, panen ma D’DIFFERENCE toodete loomisel kasutusse.

D’DIFFERENCE ®
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond, Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
VAT EE100310771
E-mail: [email protected]

0
    Sinu korv
    Sinu korv on tühi
      Calculate Shipping
      Apply Coupon