Skip to main content

Meestele mõeldud nahahooldus

Traditsiooniliselt on nii, et mehed kasutavad nahahooldustooteid siis kui ilmneb mõni probleem – liigne kuivus, punetus ja kestendus või siis rasu ja vistrikud ning akne. Kuna meeste nahk on paksema struktuuriga kui naistel, siis seitsmel juhul kümnest silmaga nähtavaid ja käega katsutavaid probleeme ei ilmne ja nii jätabki lai iluarsenal külmaks ja riiulite viisi tooteid ootab poodides naisi, kes need oma kaaslastele koju viivad. Hea seegi, sest pikale kogemusele toetudes ja oma tuttavate hulgas ringi vaadates näen järjest rohkem, et meestele meeldib hooldustooteid kasutada ja sageli näevad ja tunnevad nad ka erinevust, mis on kreemiga ja kreemita.

KIIRUS, SELGUS JA LIHTSUS

Isegi kui seda näha ja tunda pole, siis me saame olla tänulikud meie kliimale, et peaaegu iga inimese nahk siinsel laiuskraadil on liiga niiskusvaene. Selle eest kannavad hoolt pidevad tuuled ja niiskus ning siseruumide küte. Tänu paksemale struktuurile on meeste naha loomulik kaitsekiht tugevam ja sellel ajal kui naised juba joonte ning kortsukeste üle kurdavad pole meestel isegi laubal ega kulmude vahel ühtegi kurdu. Siit esimene nõuanne – hoida ja säilitada on alati lihtsam kui muuta ja parandada. Siit edasi tuleb paar põhitõde, mida jälgides ei saagi te teada, mida tähendab mure nahaga ja väsinud jume.

ESIMENE SAMM – PUHASTAMINE

Näo pesemine hommikul ja õhtul (see võib olla ka aeg peale treeningut) on ülioluline. Näo puhastamine hoiab ära pooride ummistumise ning sellele järgneva vistrike invasiooni ja tüütu läike, mis nahale jääkainete eritumise tõttu tekib. 

MIDA JÄLGIDA: Kuigi Sinu nahk on paksem, siis niiskust ei pruugi selles ikkagi üleliia olla. Valides näopesugeeli jälgi, et selles ei oleks SLS (Sodium Lauryl Sulfate) ja SLES (Sodium Laureth Sulfate) aineid. Mõlemad tekitavad paksu ja pehme vahu, aga kuivatavad ja ärritavad nahka. Odavad ained, mille palju parem alternatiivid on betaiin (betaine) ja glükosiidid (glucoside).

KUIDAS ARU SAADA? Paljud tootjad kirjutavad toote peale, et tootes ühte või teist ainet pole. Kui te olete poes, siis küsige müüjalt nõu. Kolmas koht info saamiseks on INCI list (toote peal olev koostisainete nimekiri)

SOOVITAME: D’DIFFERENCE 2in1 Face Wash&Shaving Gel – Kaks ühes toode, mis peseb naha väga puhtaks, lisab niiskust, vähendab vistrike tekke võimalust ja sellega saab ka raseerida!

TEINE SAMM – NIISUTAMINE

Kui kreemi kasutamine on sulle täiesti võõras, siis alusta sellest, et määri habemeajamisjärgset palsamit ka põskedele. Kui tunne on mõnus, siis vali endale välja sobiv kreem ja naudi muutustest tulevaid komplimente.

MIDA JÄLGIDA: Kreem peab sisaldama vähe õlisid ja palju niisutavaid aineid. Parim õli meeste kreemis on hästi kerge ja vitamiinidest pungil viinamarjaseemne õli (Grape Seed oil). Juhul kui sinu nahk on kestendav, punetav ja kisub, siis soovitame otsida tooteid, milles on rikkalikult argaania (argan oil) ja joobiseemne (jojoba oil) õli või šeapähkli võid (shea butter).

Parimad niisutajad on hüaluroonhape (hyaluronic acid) ja niatsiinamiid (niacinamide). See viimane on ka super rahustaja ja halastamatu punnidele.

KUI PALJU KREEMI PANNA: Jälgige tootja nõuannet, aga 1-2 pumbatäit on piisav kogus. Jah, me teame, et tavaliselt panete te 3-4, aga seda pole vaja?

SOOVITAME: Kreemid, mis niisutavad pikaajaliselt, on parimad. D’DIFFERENCE 4D Moisturizing Day Cream sisaldab 24h niisutavat aineühendit, imendub hetkega ja ei kleepu üldse

KOLMAS SAMM – SILMAKREEM 

See lõik on vabatahtlik?, aga julgelt võin öelda, et arvuti- ja telefoniekraanid annavad silmade ümbrusele nähtavaid väsimusmärke. Lisaks on hakatud rääkima sinise valguse kahjulikkusest nahle laiemalt, aga ootame pisut kui tehakse veel rohkem uuringuid ja pöördume teema juurde tagasi.

MIDA TEHA: Üks hea silmakreem vähendab väsimusmärke, paistetust ja tumedust silmade ümber. Silmakreem võiks kindlasti olla ilma lõhnata, pungil aktiivainetest (peptiidid ja hüaluroonhape) ja kiiresti imenduv. 

MILLAL JA KUIDAS KASUTADA? Kasutage hommikul ja doseerige ½ pumbatäit. Hõõruda pole vaja, kandke neljanda sõrmega silmade alla ja vajutage või patsutage kergelt.

SOOVITAME: D’DIFFERENCE for Men 4D Rescue Eye Cream – Eesti kiirabiarstiga koostöös tehtud kreem, et ka peale öövahetust oleks inimlik teistele otsa vaadata. Tegu on peptiidide rikka kreemiga, mis on nii tõhus, et naised hakkavad seda peaaegu alati meeste tagant näppama. Aga sina ei ole ju kade, eks?

NELJAS SAMM – MIDA “LAENATA” NAISTELT

Vahetevahel võiks nägu koorida. No nii 1 kord nädalas. Uskuge mind, see annab hoopis uue tunde! Puhtus, värskus ja siledus, mida ei anna ükski kreem ega puhastusgeel. Kui nahal on põletikukoldeid või vistrikud, siis hapetega koorijad on parimad. Vältida tasub teradega koorijaid, sest nahka pole vaja hõõruda.

Maskid ja seerumid. Rangelt vabatahtlikud, aga tõhusad. Mask siis kui on vaja ekstra äss välja näha ja seerum siis kui puhastusgeel ja kreem jätavad nahale ikkagi sellise tunde, et kõik on kare ja kisub. Seerum käib kreemi alla. See imendub väga kiiresti ja ei kleepu üldse.

Artikli autor: Carmen Kibur
D’DIFFERENCE brändijuht

D’DIFFERENCE ®
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond, Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
VAT EE100310771
E-mail: [email protected]

0
    Sinu korv
    Sinu korv on tühi
      Calculate Shipping
      Apply Coupon