Skip to main content

Kas pigmendilaigud on paratamatus?

Valgendavad kreemid – mida see tegelikult tähendab?

Päike käib juba kõrgelt ja esimesed soojad kiired toovad nii mõnelegi põskedele armsad tedretäpid. Kuid kahjuks võib esimene soe tuua endaga kaasa ka üllatuslikult pruunid laigud, mis visad kaduma. Pigmendilaigud on üha rohkemaid naisi kimbutav probleem, mille tekkepõhjuseid on mitmeid – pärilikkus, hormonaalsed muutused, päikesekiirgus, vananemine ning stress. Kõige sagedamini tekivad pigmendilaigud ülahuule kohale, meelekohtadesse, põsenukkidele ja dekolteele. Kui kortsukesed tekivad ajapikku, siis pigmendilaigud peaaegu üleöö. Karta me neid oska ja ei saa ka, aga kui pigmendilaigud juba välja on tulnud, siis vabanemine neist on keeruline, aeganõudev ja pikale veniv protsess.

Melanotsüüdid ehk pigmendirakud, paiknevad marrasknahas (kõige ülemises nahakihis) ja nende funktsioon on naha kaitsmine päikesepõletuse eest. Mida rohkem me päikese käes viibime, seda enam melaniin naha pinnale tõuseb ja meie nahk ka jumekamaks muutub. Pigmendilaigud tekivad samuti melaniinist, aga selle liigtootmisest teatud naha piirkonnas.

Mida teha kui pigmendilaigud häirivad?

Lahendusi on mitmeid. Salongides ja medispa’des tehakse keemilisi nahakoorimisi, nahalihvimisi ja laserhooldusi. Selliste hoolduste tulemusel kooritakse kas sarvkihti või teisi pindmisi marrasknaha kihte. Oluline on teada, et peale selliseid hooldusi ei tohi mitmeid nädalaid viibida päikese käes, protseduuriga kaasnevat naha ketendamist ei tohi mehhaaniliselt eemaldada, nahka peab ohtralt niisutama ja kasutama SPF faktoritega hoolduskreeme. Protseduure on soovitatav teha pimedal perioodil ja vastavalt pigmendilaikude intensiivsusele ja hulgale peab hooldusi kordama.

Kui professionaalsed hooldused kõrvale jätta, siis on võimalik abi saada ka spetsiaalsetest iluhooldustoodest. Poelettidel on saadaval valgendavad kreemid. Enamjaolt on selliste kreemide nimedes kasutusel sõnad: whitening (valgendav), brightening (klaariks, säravaks muutev), unifying (jumet ühtlustav) jne. Sellised kreemid sisaldavad sageli valgendavaid aineid, puuvilja-ja/või piimhappeid, A või C vitamiine, erinevaid taimeekstrakte. Kreemidele on vastavalt valgendavate komponentide intensiivsusele peale märgitud millal ja kui sageli neid kasutama peab. Kindlasti tuleb valgendavat kreemi kasutades jälgida SPF faktori olemasolu. Juhul kui SPF kaitset kreem ei anna, tuleks tagada päikesekaitse alternatiivsete toodetega — spetsiaalse päikesekaitsevahendi või SPFi sisaldavate jumestustoodete abil. Valgendavatest toodetest kõige leebemad ja loomulikumad on taimeekstraktidel põhinevad kreemid, mida võib kasutada aastaringselt. Valgendavate kreemide koostisainete hulka kuuluvad üldjuhul taimed, mis kasvavad ekstreemsetes tingimustes ereda päikesekiirguse käes (nt. kõrgmäestik) ja taimel tuleb end päikese eest kaitsta. Naha sisse jõudes asuvad taimeekstraktid liigset pigmendikogumit lõhustama ja heledamaks muutma. Tulemus on  silmaga näha – pigmendilaik laguneb tükkideks, muutub oluliselt heledamaks ja päikeselisel perioodil selle tumedus ei taastu. Sellist efekti ei tasu oodata nädalase kreemi kasutuse järel ja arvestada tuleks pikema perioodiga.
Naharakud uuenevad 28-35 päeva, pigmendilaigud on visad kaduma ning nendega võitlemine on järjepidev töö. Seetõttu ei tasukski heituda ja kreemi riiulile seisma jätta kui tulemust koheselt näha pole.

3 kuu pärast
Enne

Valgendav efekt — müüdid ja tegelikkus?

Kõige levinum on müüt, et valgendav kreem teeb näo valgeks. Seda pole põhjust peljata. Vastupidi, valgendavad tooted muudavad naha klaariks ja ühtlustavad tooni. Teine müüt on seotud kreemi kasutamisega. Seda kiputakse kandma vaid pigmendilaigule. Hooldustoodete eesmärk on liigsed pigmendikogumid lõhustada ja hoida melaniini liigtootmist kontrolli all. Valgendava kreemi kasutamine suuremal pinnal mitte ainult ei võitle olemasolevate pigmendilaikudega vaid hoiab ka ära uute võimalike pigmendilaikude tekke.

Seega kui teie valik on valgendav hoolduskreem, siis lisaks tülikatest pigmendilaikudest vabanemisele taastub ühtlane nahatoon, on tagatud piisav niisutus, mis toetab naha loomulikku talitlust.

D’DIFFERENCE WHITE BEAUTY sari

Eestis välja töötatud looduskosmeetika sarjas D’DIFFERENCE on White Beauty tooted, kuhu kuuluvad näokreem 30 ml ja kätekreem 60 ml. Need tooted sisaldavad 100 alpitaime hulgast valitud seitset taimeekstrakti, mis kõik toetavad pigmendilaikude lõhustamist ja naha kaitsmist uute „kurjamite“ eest. Lisaks on toodetes niiskust ja toitaineid järk-järgult vabastavad värvohaka oleosoomid, erinevad õlid, taastavad Surnumere mineraalid ja niiskust säilitavad ning nahka siidiseks muutvad siidipeptiidid. Kreeme võib kasutada olenemata aastaajast ning hommikul ja õhtul.
White Beauty näokreemi kohta on kiitvaid sõnu rääkinud jumestuskunstnik Reet Härmat. Tema arvamust selle kreemi kohta saate lugeda siit:

Artikli autor: Carmen Kibur,
D’DIFFERENCE brändijuht

D’DIFFERENCE ®
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond, Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
VAT EE100310771
E-mail: [email protected]

0
  Sinu korv
  Sinu korv on tühi
  Vali üks tootenäidis
  • 4D MILD CLEANSING GEL NÄOPESUGEEL NÄIDIS
  • 6D COCOONING GEL-TO-OIL CLEANSER PUHASTAV ÕLIGEEL NÄIDIS
  • 6D ADVANCED PERFECTION DAY CREAM PÄEVAKREEM NÄIDIS
  • 4D MOISTURIZING EYE CREAM SILMAKREEM NÄIDIS
  • D´DIFFERENCE FOR MEN 2-in-1 Face Wash and Shaving Gel NÄIDIS
  • 4D MOISTURIZING DAY CREAM PÄEVAKREEM NÄIDIS
  • 5D FIRMING FACEGLOW PEEL NÄOKOORIJA NÄIDIS
  • ALL IN SYNC HAIR MASK NÄIDIS
  • 4D UNIVERSAL REVITALIZING FACE CREAM NÄOKREEM NÄIDIS
  • D´DIFFERENCE FOR MEN 4D Moisturizing Face Cream NÄIDIS
  • SCALP&HAIR IN SYNC SHAMPOO NÄIDIS
  • D´DIFFERENCE FOR MEN 5D Age Difference Face Cream NÄIDIS
  • 5D REJUVENATING DAY CREAM PÄEVAKREEM NÄIDIS
  • 6D ADVANCED PERFECTION NIGHT CREAM ÖÖKREEM NÄIDIS
  • 5D LIFTING EYE CREAM SILMAKREEM NÄIDIS
  • ROOTS&ENDS IN SYNC CONDITIONER NÄIDIS
  • 4D REPLENISHING CLEANSING MILK PUHASTUSPIIM NÄIDIS
  • 6D ADVANCED PERFECTION EYE SERUM NÄIDIS
  • D´DIFFERENCE FOR MEN Rescue Eye Cream NÄIDIS
  • ANTI-REDNESS FACE CREAM 24H KREEM NÄIDIS
   Calculate Shipping
   Apply Coupon