TÄITEPURGID D’DIFFERENCE TOODETELE
Pakendiringlus, taaskasutamine, ringmajandus, sorteerimine…need teemad on õhus. Järk-järgult hakkame harjuma ka sellega, et kuigi 8 miljardi inimese käitumisharjumiste muutumine, tundub utoopiline, siis suhtumine „igaühe panus loeb“, hakkab vaikselt meie teadvusesse jõudma. Mulle on rohepesu teema väga vastumeelt. See on liiga tõsine asi, et lehvitada loosungeid ja kavalalt turundada. Seetõttu ütlen siiralt, et meie liigume vaikselt, aga kindlalt selles suunas, et järjest suurem hulk meie tooteid sobiks pakendiringlusse. Mida ma nimetan rohepesuks? Poodides ringi vaadates on mulle silma jäänud info – pakend on 70% taaskasutatud materjalist. Minu teadmise kohaselt selline toode pakendiringlusse ei sobi, sest algmaterjal selle pole teada. Hea on see, et pakend on tehtud juba kokku korjatud prügist, aga edasi pole sellega enam midagi teha. Uut pakendit ei tule…see sobib olmeprügi hulka ja olmeprügi kas põletatakse või ladustatakse.
Samuti on teada paar juhtumit meie kodumaistelt kosmeetikatootjatelt, kelle korduvkasutatud materjalidest valmistatud pakendid lagunesid juba enne kasutust ära. Selliste teadmiste alusel oleme meie otsustanud osta monomaterjalist pakendeid, mis lähevad pakendiringluse kategooriatesse 1-5. Selliseid pakendeid on hea panna pakendikonteinerisse. Vastavad tähised on pudelitel ja tuubidel peal. Kui tähiseid ei ole, siis tuleb tühi pakend panna olmeprügisse. Ükskõik kas tegu on pakendi-või olmejäätmega, tasub nii palju osasid kui võimalik, teineteisest eraldada. Lisan siia ka sorteerimisjuhise pakendiringlus.ee lehelt: https://pakendiringlus.ee/teenused/eraisikule/sorteerimisjuhend/
2020 alustasime kampaaniaga: „Tagasta meile tühi pakend ja saad uue osta 15% soodsamalt.“ 3 kuu jooksul saime tagasi 5 pakendit…Ilmselt oli vara.
2021-2023 tegelesime uute pakendimaterjalide kasutusse võtmisega – rohkem klaasi, rohkem polüetüleenist tuube ja polüpropüleenist korke (pakendiringluse tähised 4 ja 5). Nii palju kui võimalik, oleme jätnud tooted ilma karpideta. Kuigi paber on hea materjal taaskasutamiseks, koormab see loodust, sest protsess vajab palju vett ja toodab juurde lämmastikku.
Teie, head kliendid, olete meid edasi aidanud nügimise ja uurimisega, esitades küsimusi ja kommentaare. Põhiline tagasiside puudutab ilusate purkide äraviskamist. Teil on seda kahju olnud teha ja meil endil samuti.
Selle aasta alguses saime teada, et tootja, kelle käest me D’DIFFERENCE pakendeid ostame, pakub meie purkidele täitepakendeid. Olime GIGA rõõmsad, aga see rõõm asendus peagi küsimärkidega, sest märkasime, et meie laos olevate purkide sisud ei tule tõmmates välja. Katsetasime ja leidsime siiski viisi, kuidas väikest vaeva nähes ja teravat eset kasutades, sisupurgi välisest kestast eraldada saab.
Selle pisut ebamugava vahetusprotsessi kohta tegime video. QR koodi näol juhis, on iga täitepakendi karbis küll olemas, aga selle video lingi leiad ka siit: https://ddifference.com/vahetatav-sisu/ Lehel on ka sõnaline vahetamisjuhend ja täitepakendite valik.
2024-2025 jooksul tulevad järk-järgult müügile uued purgid, mille sisemine tops tuleb välispurgist väga lihtsasti välja ja siis ei pea enam kangutamisega vaeva nägema.
Seniks loodame teie mõistvale meelele ja katsetamisjulgusele.