Skip to main content

Looduskosmeetika suunab nahka ennast ise aitama

Üha enam juurduvad meie sõnavarasse ja mõttemaailma mõisted: öko, bio, naturaalne. Me otsime neid sõnu toidu- ja joogipakenditelt, kuid ka kosmeetikatoodetelt. Mis on looduskosmeetika? Kas tilgast roosiveest ja koduõuel vurritatud meest kokku segatud määre on kohe tõhus ja nahasõbralik loodustoode?

Vilve Torn

Looduskosmeetika tootja Weleda müügijuhi Evelin Voogla sõnul on looduskosmeetika oma olemuselt selline, et suudab suunata nahka ennast ise aitama. Samuti toetab see naha loomulikke kaitsefunktsioone ja uuenemist. „Kui nahk on näiteks liiga rasune, siis õigesti valitud ravimtaimi ja taimeõlisid sisaldavaid tooteid kasutades saab nahk signaali, et rasu pole vaja enam nii palju toota. Naha normaalne tasakaal, selle terve ja särav olek taastuvad,” selgitab Voogla. Samuti on kvaliteetne looduskosmeetika valmistatud nii, et see sisaldab ainult nahale vajalikke toitaineid ning naha- ja keskkonna sõbralikke koostisaineid. Ka tooraine kasvatusmeetod ja tootmisprotsess ei tohi keskkonda kahjustada. Kvaliteetse looduskosmeetika tooraine pärineb mahepõllumajandusest, lisab Voogla.

Looduskosmeetika tooted sisaldavad ravimtaimede tõmmiseid, mis valitak- se lähtuvalt koostisosade koostoimest.

„Looduskosmeetika ei pea naha eest tööd ära tegema, vaid naha loomulikku talitlust ja tervist toetama,” räägib Dr. Hauschka brändijuht Baltikumis Ireen Reilandt.

Kõik kvaliteetsed looduskosmeetika tooted sisaldavad tema sõnul ravimtaimede tõmmiseid, mis valitakse lähtuvalt koostisosade koostoimest.

Eestimaise looduskosmeetika sarja Domina Elegans/D`DIFFERENCE tootejuht Carmen Kibur lisab, et heas kreemis on tasakaal niisutavate, toitvate ning olenevalt naha olukorrast ja vajadustest kas vananemist ennetavate, taastavate, rahustavate jne komponentide vahel.

Selleks, et kreemist saaks kreem, on lisaks aktiivainetele vaja ka emulgaatoreid, paksendajaid, pehmendajaid, säilitusaineid, vahel ka lõhnaaineid.

Kõik Dr. Hauschka looduskosmeetika loojad lähtuvad teadmisest, et nahk on tark, see suudab end ise toitainetega varustada, uueneda ja tasakaalu saavutada.

Kindlasti peaks looduskosmeetika toodetes pärinema kõik viimati nimetatud ained vähemalt looduslikust algallikast. Seda ei saa öelda, et looduslik on hea ja sünteetiline paha – mustvalget siin pole, küll aga tasub teada, et paljudele sünteetilistele ainetele on looduslik alternatiiv. Hinnalt küll kallim, aga olemas,” märgib Kibur.

Domina Elegans valmistab oma retseptid näiteks nii, et üks väga oluline komponent käitub ise ka emulgaatorina (emulgaatorid hoiavad vee-ja õlifaase kreemis koos)–ja seega pole lisaemulgaatoreid vaja.

Looduskosmeetika omapära

Mis muudab looduskosmeetika aga tavakosmeetikast omanäolisemaks ja seetõttu kallimaks? Siin on tootjate sõnul raske ühest vastust anda, aga kindlasti mängib oma osa käsitöö, väga hoolikalt valitud komponendid, kuid ka teadus.

Nii kasutab Domina Elegans näiteks vananemisvastases sarjas taimse tüviraku ekstrakti, sügavniisutavas seerumis Eestimaa vetest pärit punavetika (Furcellaria lumbricalis) ekstrakti või kreemides värvohaka oleosoomidest koosnevat emulsiooni. Samuti on ettevõte käsikäes teadusega koostisainete molekulmassid väikeseks viinud eesmärgiga, et tooted ei toimiks ainult nahapinnal, vaid ka sügavamal naha sees.

Dr. Hauschka toodete südameks olevad ravimtaimetõmmised sünnivad aga ainulaadsel rütmilisel tootmismeetodil, mis võimaldab talletada tõmmistes ravimtaimede omadusi ning tooted säilivad aastaid alkoholi säilitusainena kasutamata. Selle tootmismeetodi puhul peenestatakse värskelt korjatud taimed käsitsi, pannakse seitsmeks päevaks allikaveega segatuna seisma ning lastakse neil ööpäevarütmi imiteerides mõjuda valgusel ja pimedusel, soojusel ja jahedusel, paigalseisul ja liikumisel. Seejärel tõmmis filtreeritakse ja pannakse aastaks laagerduma, kirjeldab Reilandt toodete sündi.

Ka Weleda ei vali ravimtaimi juhuslikult ning tootmisele eelneb kõrgtasemel teadus-ja arendustöö.

Paraku eksitavad paljud tootjad siiani tarbijaid väitega, et on looduskosmeetika tootjad. Et tõesti toote looduslikkuses veenduda on äärmiselt oluline lugeda pakendile märgitud koostisaineid. „Looduskosmeetika ei tohi sisaldada sünteetilisi õlisid ega teisi tervisele ohtlikke sünteetilisi koostisaineid,” kinnitab Voogla. Ökosertifikaat annab aga kindluse, et toode on looduslik ning selle kasutamine ei kujuta ohtu tervisele ja keskkonnale.

D’DIFFERENCE ®
Produced by
AS Chemi-Pharm
Harju maakond, Saku vald
Tänassilma küla, 76406
Tänassilma tee 11
Estonia EU
VAT EE100310771
E-mail: [email protected]

0
    Sinu korv
    Sinu korv on tühi
      Arvuta transport